NETDİL Online İngilizce Eğitim Sistemi

NETDİL Online İngilizcenin temeli ve metodolojisi ;1990 yılında Amerika’da $27,500,000’lık hibe ile başlatılan, öğrencinin izleyiciden katılımcıya adım atması için dizayn edilen ilk programlardandır. NETDİL Online İngilizce uzun yıllar süren bilimsel araştırmanın ürünüdür. Amerikan Savunma Bakanlığı ve IBM ortaklığıyla desteklenmiş ve geliştirilmiş bir sistemdir.Dünya çapında, İngilizce eğitim sınıflarında ve ikinci yabancı dil olarak İngilizce eğitiminde eksiksiz bir öğrenme sağlar. Programda 60 dilde araştırma yapılarak sisteme entegre edilen ana dil desteği mevcuttur. Hemen her milletten ve dilden kullanıcının İngilizce öğrenmede yaşayacağı zorluklardan yola çıkarak hazırlanmış telaffuz bölümleriyle NETDİL Online İngilizce,iletişimdeki tüm pürüzleri ortadan kaldırır.

İngilizcenin bütün temel becerilerini kapsayan NETDİL Online İngilizce Eğitim Sistemi’nde amaç; yalnızca dili öğretmek değil, aynı zamanda dili konuşturmak ve konuşulanı anlamayı sağlamaktır. Tamamen günlük yaşantıdan esinlenerek yüksek çözünürlükte hazırlanan eğitim videoların oluşan ve uluslararası standartlara uygun şekilde hazırlanan sistemimiz hem bireysel hem de kurumsal kullanılabilmektedir. Öğrenci ve öğretmen kitapları ve DVD desteği ile akademik eğitime de entegre edilebilir. Program 6 seviyeden ve konuşma ve telaffuzu geliştirmek için hazırlanan özel bölümden oluşur ve birçok günlük aktivite eşliğinde öğrenmeyi kalıcı kılar. Katılımcılar çalışma saatlerini ve çalışma biçimini kendileri düzenler. Öğrenciler, bitirdikleri her seviye için sertifika alarak eğitimlerini belgeleyebilirler.

İZLE

ÖĞREN

PRATİK YAP

OYNA / UYGULA

Eğitim Süreci ve İçeriği

NETDİL Online İngilizce Eğitim Sistemi, Avrupa çapında geniş ölçüde kabul edilmiş olan CEFR (The Common European Framework) seviyelerinden oluşmaktadır.CEFR diller için belirlenmiş değerlendirme ve referans sistemidir ve temel kullanıcı, bağımsız kullanıcı, usta kullanıcı olmak üzere 3 seviyeden oluşmaktadır.

Bu seviyeler öğrencilerin dinleme, okuma, karşılıklı konuşma, sözlü anlatım, yazılı anlatım yeteneklerine göre belirlenir.Temel kullanıcı A1 ve A2 düzeylerini; bağımsız kullanıcı B1 ve B2 düzeylerini ; usta kullanıcı C1 ve C2 düzeylerini kapsamaktadır.

NETDİL Online İngilizce Eğitim Sistemi, CEFR seviyelerinde olduğu gibi temel, bağımsız ve usta kullanıcılar için 3 seviye ve 6 eğitim düzeyinden oluşmaktadır. Kullanıcıların eğitimden faydalanabilmek için bilgisayar, telefon ve tabletlerine herhangi bir uygulama indirmelerine gerek kalmadan sadece cihazlarından www.netdil.com internet adresine giriş yapmaları yeterli olacaktır. Aşağıda CEFR seviyelerine uygun olarak hazırlanan NETDİL Online İngilizce Eğitim Sistemleri’nin içeriğini görebilirsiniz.

NETDİL Online İngilizce, 6 seviyeden oluşan ve 1 yıl süren bir eğitim programıdır. Program günlük yaşantıdan alınmış videolardan oluşmakta ve her seviyede farklı temalar işlenmektedir.Dersler animasyonlarla anlatılmaktadır. Öğrencilerin seviyelerine göre açılan bölümlerin ilk dersinden giriş yapıldığında karşılaşılan video dersin konusunu oluşturmaktadır ve bu videoda yer alan konular dersin işleyişini belirlemektedir.

Ders içerisinde yer alan bölümler ve bu bölümlerde yer alan pratikler sayesinde,öğrenciler İngilizce öğrenimini rahatlıkla ilerletebilir ve geliştirebilirler. Ders içerisinde yer alan bölümler şu şekildedir:

Listening
Vocabulary
Grammar
Reading
Pronounciation
Communication
Writing
Role Play

Kullanıcılar bu bölümlerde yer alan eğitimlerini tamamladıktan sonra bir sonraki seviyeye veya bir sonraki üniteye geçmek için her dersin sonunda yer alan sınavlardan geçer not almalıdırlar.

Her seviye sonunda kullanıcıların başarılı olmaları durumunda sistem tarafından “NETDİL Online İngilizce Eğitim Sertifikası” verilecektir. Kurs sonunda bu sertifika, şirketlere veya kurumlara girerken sadece eğitim alındığını belgelemekte kullanılabilir. Uluslararası sistemlerde kabul görmüş olan TOEFL, IELTS ve benzeri veya Türkiye’de geçerliliği olan YDS’ye girilmediği sürece resmi geçerliliği yoktur.

Fakat, NETDİL olarak öğrencileri bu sınav sistemlerine en iyi şekilde hazırlıyoruz. Sınav sistemlerine olan denkliklerimiz sayesinde program içerisinde verilen eğitimler ile hiç zorluk çekmeden akademik sınavlara hazırlık yapılabilmektedir. Sınavlar ile ilgili denklik tablosu kitapçık içerisinde mevcuttur.

Temel Bölümler

NETDİL Online İngilizce, kullanıcının dil ile ilgili bütün ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hazırlanmıştır. Genel İngilizce ya da akademik İngilizce hedefleyen kullanıcılar program içerisindeki içerik ve teknoloji sayesinde hedeflerine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilmektedirler.NETDİL Online İngilizce Eğitimi’nin temel bölünmlerini Placement, Günlük aktiviteler, 5 A DAY, raporlama, ders materyalleri, E- YDS, konuşma ve sentezleme ve Master Pronunciation oluşturmaktadır

Placement (Seviye Belirleme)

İkinci dil olarak İngilizce öğretiminin en önemli noktalarından bir tanesi;öncelikle öğrencinin ön öğrenmelerinin ve bilgi düzeyinin değerlendirilmesidir. Her öğrencinin öğrenmede ve bilgi birikiminde güçlü ve zayıf yönleri bulunmaktadır. Geleneksel test yöntemleri çok zaman harcanılan uygulamalardır. Placement, bilgisayar uyarlamalı test programlarının en moderni ve gelişmişidir. Öğrenenin, sözcük bilgisi, dinlediğini anlama ve dil bilgisi alanlarındaki yeteneklerini ve yeterliklerini kısa sürede saptar.

PLACEMENT bölümü NETDİL Online İngilizce Programı’nı açtığınızda karşınıza gelecek olan ilk bölümdür. Bu bölümdeki amaç öğrencinin İngilizce seviyesini belirlemektir. Öğrenci bu bölümde “Vocabulary (kelime bilgisi)”, “Grammar (dil bilgisi)” ve “Listening (dinleme)” başlıkları adı altında üç adet sınav yapacaktır. Soruların zorluğu öğrencinin cevapladığı her doğru soruya göre artacak veya azalacaktır. Her bir sınav sorusu bir dakikadır. Eğer bir dakika içerisinde soruyu cevaplayamazsanız sistem size bir uyarı verecektir ve çözmek üzere olduğunuz soru geçersiz sayılacaktır. Her bölümde öncelikle birkaç adet hazırlık sorusu cevapladıktan sonra program sizi seviye belirleme sınavına yönlendirecektir. Her bölümde sorulan sorular yanıtlandıktan sonra İngilizce seviyenizi öğrenebileceksiniz ve ardından seviyenize göre açılan bölümden itibaren İngilizce öğreniminize devam edebileceksiniz. Placement ayrıca tek başına değerlendirme aracı olarak da kullanılabilecek bir testtir.

 • Her seviye için idealdir.
 • Kısa sürede sonuca ulaştırır.
 • Öğrencinin zayıf ve güçlü yönlerini saptar.
 • Sözcük bilgisi, dinlediğini anlama ve dil bilgisi alanlarını test eder.
 • Öğrencilerin bireysel kazanımlarını gösterir.
 • Kayıt yönetimi ve raporlama sistemiyle tamamlanır.

Günlük Aktiviteler

Günlük aktiviteler programın ana sayfasında mevcut olup; Dinleme (Listening), Konuşma (Speaking), Yazma (Writing), Sözcük Bilgisi (Vocabulary), Oyun (Game) olmak üzere 5 bölümden oluşmaktadır. Bu bölüm ders içerisindeki içeriklerden oluşmaktadır ve pratik yapmanız amacıyla oluşturulmuştur.

Dinleme (Listening) bölümünde dinlenilen sesin hangi resme ait olduğunu bulabilirsiniz. Konuşma (Speaking) bölümünde karşınıza gelen resim ve resmin açıklamasını ses kaydı ve karşılaştırma yaparak telaffuz pratiği yapabilirsiniz. Yazma (Writing) bölümünde dinlediğiniz sesi verilen boş kutucuklara yazabilir ve dinlediğinizi yazabilme özelliğinizi geliştirebilirsiniz. Sözcük Bilgisi (Vocabulary) bölümünde karşınıza gelen kelimelerin Türkçe anlamlarının doğru veya yanlış olduğunu işaretleyerek kelime hazinenizi arttırabilirsiniz. Son olarak Oyun (Game) bölümünde resimli puzzle bulunmaktadır. Bu puzzle da ses, resim ve kelimeleri eşleştirerek arka planda yer alan resmi açmaya çalışabilir ve İngilizce hafıza testi yapabilirsiniz.

5-A-DAY

Bu bölümde her gün 5 farklı kelime öğrenme imkanına sahipsiniz. Ayrıca öğrendiğiniz kelimenin 5 adede kadar anlamlarını ve yine 5 adede kadar da örneğini görebilirsiniz. Online İngilizce Programı’nın bu bölümü sizlerin kelimelerin farklı anlamlarını ve cümle içerisindeki kullanım şekillerini görmeniz ve pratik yapmanız amacıyla oluşturulmuştur.

Ayrıca, her kelimenin Amerikan ve İngiliz aksanı olarak da telaffuzu mevcuttur. Her kelimenin kolay, orta ve zor olarak üç adet zorluk seviyesi vardır. Kelimeleri öğrenirken zorluk seviyelerini de görmeniz sizleri motive edecektir. 5-A-Day (Günde 5 Kelime) bölümünü ana sayfanın sol alt kısmında görebilirsiniz.

Raporlama

Online İngilizce Programı, sizlerin İngilizce öğrenmenize katkı sağlarken ayrıca sistem üzerinde yaptığınız her türlü aktivasyonun da raporunu tutmaktadır. Örneğin; günde kaç saat harcadığınızı, hangi bölümlerde başarılı olduğunuzu, yaptığınız testlerin detaylı raporlaması ve benzeri bütün verilerin kaydını yapmaktadır.

Raporlama bölümünde hangi konularda eksiğinizin olduğunu, dersin yüzdelik oranda ne kadarını tamamladığınızı ve hangi bölümde ne kadar vakit harcadığınızı görebilirsiniz.

Ayrıca özel sektör, kamu ve üniversite gibi kurumlarda NETDİL Online İngilizce tarafından eğitim gören öğrencilerin detaylı eğitim raporu ilgili bölümlere anlık olarak aktarılabilmekte ve öğrencilerin eğitim durumlarının takibi kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Ders Materyalleri

Üniversitelere, kurum ve kuruluşlara verilen üyeliklerde aktif olan bu özellik sayesinde öğrenciler, öğretmenler tarafından verilecek ödevleri, çalışma kitapçıklarını ve sınava hazırlık sorularını gibi ders materyallerini bu bölümde bulabileceklerdir.

Öğrencilerin yaptığı ödevler öğretmenler tarafından incelendikten sonra ders notu olarak sayılabilir veya İngilizce eğitimleri süresince yaptıkları çalışmalara ek puan olarak eklenebilir. Bu puanlama sayesinde de öğrencinin sınıf içerisinde veya okul içerisindeki sıralamasında değişiklikler olabilir.

Konuşma ve Sentezleme

Sistemimizde bulunan ses kaydet, dinle ve karşılaştır özellikleri sayesinde derslere aktif olarak katılım gösterilebilir. Ders içerisinde hem Amerikan hem de İngiliz aksanı olmak üzere iki aksanda da karşılaştırma yapmak mümkündür. Ayrıca karşılaştırma sonunda size yüzdelik olarak ne kadar doğru bir telaffuz yapıldığı gösterilmektedir.

Online İngilizce programında bulunan en önemli özelliklerden bir diğeri de Role Play özelliğidir. Bu özellik sayesinde izlenilen videolarda bulunan karakterlerden istediğiniz birini seçip onun yerine konuşabilirsiniz. Ses kaydı bittikten sonra videoyu kendi sesinizle oynatıp, diğer oyuncularla kendi sesiniz arasındaki farkı karşılaştırma imkânına sahipsiniz.

Master Pronunciation (Telaffuz Eğitimi)

Master Pronunciation, öğrencilerin, sözcüklerin seslere nasıl dönüştüğünü ve bu seslerin nasıl oluştuğunu, çıkarıldığını öğrenmelerini sağlar. Kullanıcılar ; video örnekleri, hareketli resimler ve ana dilde yönlendirmeler sayesinde her bir ses için; dil, diş, damak koordinasyonunu öğrenirler.

Kendi seslerini kaydederek ana dili İngilizce olan konuşmacıların sesleri ile karşılaştırabilirler. Bunlara ek olarak benzer sesler arasında net bir karşılaştırma ve ayrım yapmayı sağlayacak özellikleri de kapsamaktadır.

Master Pronunciation’ daki tüm anlatımlar ritim, vurgu ve tonlama gibi ses bilim kaynaklı çok çeşitli beceriler üzerinde yoğunlaşmıştır. Bu anlatımların her biri İngilizceyi telaffuz etmede kilit noktalara hâkim olmayı garantileyecek uygulama ortamı yaratmaktadır.

Alıştırmalarda yer alan yüzlerce ses bilimsel öge, öğrencilerin işitmede ayırt etme becerilerini geliştirir. Sese özgü tekerlemeler de daha çok ve derin telaffuz çalışması yapılmasını sağlar. Tüm bu etkinlikler öğrenenin dil ile ilgili geçmişteki yaşantısına bağlı olarak seçilebilir veya rastgele sunulabilir. Bu seçim kolaylığı da öğrenenlerin problem yaşadıkları seslere odaklanmalarına imkân verir.

Master Pronunciation içerdiği yenilikçi özellikleriyle öğrenenin güveninin ve motivasyonun pekişmesini sağlar.

 • Ritim, vurgu ve tonlama anlatımları,
 • Yüzlerce konuşma ve mini diyalog,
 • Aksan düzeltme ve dinleme etkinlikleri,
 • Çok sayıda dilde telaffuz yönlendirmeleri,
 • Söyleyişle ilgili önemli noktaları gösteren hareketli görseller,
 • Yüzlerce karşılaştırmalı kelimeler
 • Kapsam dahilinde verilen yaygın ifadeleri sınırsız sayıda dinleme, ses kaydı yapma ve kayıtları orijinal söylenişle karşılaştırma imkânı,
 • Telaffuz becerilerini geliştirecek çok sayıda tekerleme,
 • Tüm seviyelere uygun etkinlikler içermektedir.